Co w 2018 roku najczęściej czytali nasi czytelnicy?

Lista najczęściej czytanych artykułów ubiegłego roku.

Co w 2018 roku najczęściej czytali nasi czytelnicy?

Każdego roku podajemy naszym czytelnikom tytuły najczęściej czytanych artykułów ubiegłego roku. Oto artykuły, które znalazły się na szczycie listy w 2018 roku:

10. Co to znaczy wierzyć w Boga?

Oczywiście łatwo jest powiedzieć: „Wierzę w Boga.” Ale co to właściwie oznacza? W jaki sposób wiara w Boga zmienia nasze życie? Czy mamy coś czynić, jeśli wierzymy? Czytelnicy bardzo chcieli poznać odpowiedzi na te pytania i to ulokowało ten artykuł na 10 miejscu naszej listy.

Wierzyć w Boga oznacza wierzyć, że On istnieje i że Jego Słowo jest prawdą.

Co to znaczy wierzyć w Boga?

9. Co to znaczy narodzić się na nowo?

Słowa Jezusa brzmią całkiem wyraźnie, gdy mówi, że chrześcijanin musi narodzić się na nowo, jeśli chce ujrzeć Królestwo Boże. Jednak pojęcie narodzenia się na nowo niekoniecznie jest łatwe do zrozumienia. Chcieliśmy pomóc ludziom zrozumieć tą ważną i życiodajną możliwość, jaką otrzymaliśmy w Jezusie, więc artykuł wyjaśnia to podstawowe pojęcie.

Muszę wszystko oddać, by narodzić się z Ducha – jest to odrodzenie umysłu i serca.

Co to znaczy narodzić się na nowo?

8. Tylko dzięki Bożej łasce

Wyrażenie „Tylko dzięki Bożej łasce” jest bardzo często używane wśród wierzących, podobnie, jak: „Wszystko jest z Bożej łaski.” Jednak to, co ludzie rozumieją przez te wyrażenia, może bardzo się różnić. Ten artykuł wyjaśnia, w jaki sposób łaska Boża zapobiega temu, byśmy nie stali się biernymi chrześcijanami.

Jedynie prawdziwa łaska sprawia, że będziemy godni chodzić z Jezusem w białych szatach.

Tylko dzięki Bożej łasce!

7. Jesteśmy zbawieni przez wiarę – czym więc jest wiara?

W ubiegłym roku wielu ludzi szukających odpowiedzi na to pytanie, przeczytało ten artykuł. Prawie niemożliwe jest opisać w takim skrócie znaczenie wiary, jednak niektóre aspekty mają fundamentalne znaczenie dla zrozumienia tego pojęcia. Zwłaszcza, iż napisano, że jesteśmy zbawieni przez wiarę.

Wiara to wybór.

Jesteśmy zbawieni przez wiarę – czym więc jest wiara?

6. Co to znaczy bać się Boga?

Biblia raz za razem napomina nas, że powinniśmy bać się Boga, okazywać bojaźń względem Niego, żyć w bojaźni Bożej. Ale dlaczego powinniśmy bać się Boga? Czy Bóg nie jest miłością? Ten artykuł wyjaśnia, że bojaźń Boża i miłość do Boga, to w rzeczywistości to samo.

„Panu Bogu swemu pokłon oddawać i tylko Jemu będziesz służyć.” (Ew. Łukasza 4,8). To połączenie, jakie mamy z Nim, będzie trwało przez całą wieczność.

Co to znaczy bać się Boga?

5. Co Biblia mówi o przebaczaniu innym?

Biblia mówi całkiem wyraźnie o tym, by przebaczać innym. Jednak dlaczego jest to tak ważne i jak otrzymać moc, by przebaczyć innym ludziom? W ubiegłym roku poruszyliśmy ten delikatny temat, próbując zachęcić oraz pomóc tym, którzy zmagają się z problemem przebaczenia.

Jak ze wszystkim, również tutaj musimy patrzeć na naszego Poprzednika, Wodza i Mistrza, który jest naszym wzorem i przykładem.

Co Biblia mówi o przebaczaniu innym?

4. 25 wersetów Biblijnych dla chrześcijan zmagających się z samotnością

Popularność tego artykułu pokazuje, że samotność nie należy do rzadkości. Wiele osób boryka się z tym problemem, ale jako chrześcijanie możemy dziękować Bogu za to, że mamy Jego Słowo, które zawiera pociechę i wspaniałe obietnice.

„Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane.”

25 wersetów Biblijnych dla chrześcijan zmagających się z samotnością

3. Duch i dusza: jaka jest różnica między nimi?

Jest to pytanie, na które wielu ludzi pragnie znać odpowiedź. Każdy człowiek posiada zarówno duszę, jak i ducha dane mu przez Boga. Co je rozdziela i jaki mają na nas wpływ? Kliknij w link poniżej, by dowiedzieć się nieco więcej.

Chodzi o to, by nasz duch został ożywiony tak, by Bóg mógł do nas mówić; powinniśmy żyć dla Niego i dla tego, co niebiańskie. Wtedy znajdziemy odpoczynek dla naszej duszy.

Duch i dusza: jaka jest różnica między nimi?

2. 20 przykładów na to, co to znaczy być ubogim w duchu

Ten artykuł był jednym z najbardziej popularnych, jakie opublikowaliśmy w ubiegłym roku na temat ubóstwa w duchu. Wygląda na to, że ludzie rzeczywiście chcą się dowiedzieć więcej na ten temat, skoro obietnica dla ubogich w duchu jest taka, że oni odziedziczą Królestwo Niebios!

Ubóstwo w duchu jest czymś, o co naprawdę opłaca się walczyć – „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem ich jest Królestwo Niebios!”

20 przykładów na to, co to znaczy być ubogim w duchu

1. 30 wersetów Biblijnych mówiących o nadziei dla młodych chrześcijan

Nasz najczęściej czytany artykuł w roku 2018 dotyczył nadziei, którą mamy jako chrześcijanie. Nadziei na życie teraźniejsze oraz na przyszłość. Bóg dał nam niewiarygodne obietnice. Jeśli czujesz się przygnębiony, zniechęcony czy zmęczony, zwróć się w stronę Biblii, by doładować akumulatory i nabyć nowych sił! Artykuł zawiera takie wersety ze Słowa Bożego, które niosą najwięcej nadziei.

Nadzieja sprawia, że nie zniechęcamy się i nie poddajemy, ponieważ mamy coś, na czym możemy się oprzeć.

30 wersetów biblijnych mówiących o nadziei dla młodych chrześcijan

Pismo z przekładu Biblia Warszawska. Używane za pozwoleniem. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Pobierz darmową e-książkę

Jak być chrześcijaninem

Być chrześcijaninem to dużo głębsze życie niż tylko wiara w przebaczenie grzechów oraz proszenie Jezusa, by wszedł do naszego serca. Jest to życie w ciągłym wzroście i rozwoju w tym, co jest Chrystusowe. Książka ta w bardzo jasny i prosty sposób przedstawia fundament chrześcijańskiego życia.