Otwórz zawartość

10 wskazówek Esther Smith do codziennego życia

Wzmacniające w wierze napomnienia od kobiety wiary.

Esther Smith była bogobojną siostrą, która miłowała Jezusa z całego swojego serca. Była pełna mądrości i duchowej mocy i stała jako filar w Chrześcijańskim Kościele Brunstad.

Moc, którą posiadała, nie przyszła nagle jako specjalny prezent z nieba, darowany jej przez Boga. Nie, Esther Smith była „prawdziwą kobietą”, która miłowała Jezusa tak bardzo, że nie chciała nic innego, jak tylko to, by wstępować codziennie w Jego ślady. Wykorzystywała te małe okoliczności w swoim codziennym życiu, by właśnie tak czynić i zostać uwolnioną od grzechu. Dzięki temu stała się wielkim przykładem i błogosławieństwem dla wielu ludzi.

Te krótkie wskazówki Esther Smith mogą stać się pomocą dla wszystkich tych, którzy pragną prowadzić takie samo życie. Obojętnie czy cały dzień siedzisz za biurkiem, czy jesteś matką w domu, czy robisz coś innego, możliwe jest stać się zupełnie podobnym Jezusowi.

Szukać Boga w modlitwach

Modlitwa jest niezwykle ważna w życiu człowieka. Powinniśmy stale w niej trwać, a nie tylko od czasu do czasu przez kilka minut – lub tylko przy pewnych okazjach, gdy jest się w ogromnej potrzebie. Bardzo ważnym jest, by Bóg mógł przemawiać do nas w każdym momencie życia. To sprawia, że o wiele łatwiej jest szukać Królestwa Bożego w każdym czasie.

Nie troszczyć się o nic

„Nie troszczcie się o nic” jest napisane i to jest przykazanie! Tutaj podjęłam walkę, zwyciężyłam i już nie muszę się troszczyć! Można męczyć się przez wiele lat i zadręczać samą siebie oraz innych. Jednak o wiele lepiej jest przebić się od razu, kiedy troski się pojawiają.

Modlić się o miłość

Musimy rozwijać się i pozostać w miłości. Miłość jest siłą napędową w naszym życiu. To jest zupełnie możliwe mieć miłość do wszystkich ludzi. Gdy odczuwasz, że tej miłości ci brakuje, to po prostu musisz prosić o nią Boga.

Poważnie traktować zazdrość

Zazdrość czyni ludzi samotnymi i przez nią mamy się źle w życiu. Zazdrość to okropny materiał w ciele ludzkim. To grzech, który trzeba traktować ze śmiertelną powagą.

Połączyć się z Jezusem

Bardzo potrzebne jest, by stale szukać połączenia z Jezusem. Pomyśl, że On potrafił opuścić niebo, gdzie miał się tak dobrze, ponieważ widział, że mamy się bardzo źle i męczymy się z naszym własnym ciałem. On wziął na siebie dobrowolnie te cierpienia, by otworzyć nam nową i żywą drogę! My także musimy cierpieć, lecz jeśli się miłuje, wtedy te cierpienia nie są takie ciężkie.

Modlić się o mądrość

Trudno jest przyznać się, że brakuje nam mądrości. Gdy modlimy się i z tęsknotą w sercu –  za głębszą pełnią życia Chrystusowego – szukamy Bożej mądrości, wtedy stale znajdujemy coś, do czego możemy dążyć.

Być zadowolonym z tego, co czyni Bóg

Dobrze jest modlić się o to, by być jedno z Bogiem, aby otrzymać łaskę i móc odbierać wszystko w boski sposób. Wtedy będę wdzięczny i zadowolony z wszystkiego tego, co w życiu Bóg dla mnie czyni. Jeżeli jest się zadowolonym, to oznacza, że jest się zadowolonym obojętnie czy jest się zdrowym, wolnym, pracującym czy też w jakiś sposób ograniczonym.

Wychowywać dzieci

Potrzeba wiele miłości, gdy ma się wychowywać dzieci! Dlatego też jako matka i ojciec musisz potężnie modlić się do Boga, by być zbawionym z własnego grzechu tak, by on nie przeszkodził i nie stanął na drodze, jeśli chodzi o wychowanie dzieci. Pomyśl, że możemy być zbawieni od gniewu i irytacji! Dzieci szybko zauważają, kiedy rodzice są poirytowani, a wtedy też im się sprzeciwiają.

Oskarżyciel

Wszelkie oskarżenia są od diabła, obojętnie skąd pochodzą. Wpuścić oskarżyciela do swojego życia jest równie niebezpiecznie, jak oskarżanie innych. Oskarżyciel nie daje nadziei. Bóg nie przychodzi z oskarżeniami, lecz ze wskazówkami, które dają światło i nadzieję.

Bądź ubogi sam w sobie

Wszystko zależy od tego, czy człowiek rozumie to, że jest niczym sam w sobie. Jeżeli jest się bogatym w sobie samym i nasyconym, to nie można niczego otrzymać od Boga. To jest nieprzyjemny duch, który mieszka w ludziach – duch, który całkowicie i zupełnie powstrzymuje wszelki duchowy wzrost i rozwój.

Wskazówki zostały zaczerpnięte z książki „Esther Smith – życie w społeczności z Jezusem i świętymi”
© Copyright Stiftelsen Skjulte Skatters Forlag, Norge | brunstad.org

Zasady wiary

Poniższe tematy mają na celu w jasny i prosty sposób przedstawić istotę i zasady ewangelii chrześcijańskiej. Każda część opisuje kluczowe kwestie danego tematu, jak również często zadawane pytania oraz linki do artykułów o podobnej tematyce. Poświęć chwilę, by zgłębić zawartość tych stron. Przeczytaj również świadectwa ludzi, którzy mogą poświadczyć, że ta ewangelia naprawdę działa. Jest to praktyczne, aktywne i czynne chrześcijaństwo, które można zastosować w każdej sytuacji życia!

Pobierz darmową e-książkę

Chrystus objawiony w ciele

Ze względu na nas Jezus niósł grzech w swoim ciele, by wszelki grzech został w Nim potępiony. On chciał to uczynić i uczynił! Nie jesteśmy w stanie zmierzyć ogromu znaczenia tego dzieła, którego On dokonał. Przeczytaj tutaj więcej o tym, jakie znaczenie ma to dla wszystkich tych, którzy rzeczywiście wierzą w Chrystusa Jezusa, jako Syna Bożego i Syna Człowieczego.

Obserwuj nas