Zachęta dla każdego, kto walczy i pragnie zwyciężyć nad grzechem!

Zachęta dla każdego, kto walczy i pragnie zwyciężyć nad grzechem!

Dla ciebie, który stoisz w życiowej walce, ale wciąż nie odnosisz pełnego zwycięstwa: To się powiedzie!

Dla ciebie, który stoisz w życiowej walce, ale wciąż nie odnosisz pełnego zwycięstwa: To się powiedzie! Być może masz wiele doświadczeń, w których wszystko szło nie tak, jak tego oczekiwałeś. Upadałeś w grzech i wydawało ci się, że nie masz żadnego postępu na drodze. Próbowałeś wszystkiego, ale nic nie działało. Po usłyszeniu Słowa Bożego, które było zwiastowane w Duchu i z mocą, otrzymałeś znowu trochę nadziei. Jednak ona zniknęła, kiedy pojawiło się codzienne życie i uczucia cię opuściły. Od bardzo długiego czasu odczuwasz, że raz jest dobrze a raz źle, więc z pewnością myślisz, że w przyszłości  będzie tak samo. Wszystkie twoje stare doświadczenia wskazują na to, że nigdy nie uda ci się zakończyć z grzechem!

Wiara jest kluczem

W pewnej pieśni jest napisane: „Dawne doświadczenia uciekają przed wiarą; skończ z niewiarą i zwątpieniem.”

W śpiewniku Drogi Pańskie, w pieśni nr 412, w 3 zwrotce jest napisane: „Wiara mówi tylko o dzisiejszym dniu, stare zapomina tak, jak chce sam Bóg.”

Wiara idzie dokładnie wbrew ludzkiemu zrozumieniu. Wiara nie jest czymś „logicznym” dla naszego ludzkiego rozumu, dlatego jest wiarą. Wierzyć oznacza uchwycić się, trzymać się mocno i nieustępliwie, być głuchym i ślepym na wszelkie myśli niewiary. Wiara stawia wysoki mur pomiędzy starymi doświadczeniami, a dniem dzisiejszym.

Prawdopodobnie próbowałeś już kiedyś uchwycić się wiary i być może znowu ją utraciłeś. Ale uchwyć się wiary jeszcze raz i jeszcze raz! Każdego dnia musisz na nowo uchwycić się wiary, zapomnieć o tym, co było i walczyć, by odnieść zwycięstwo. Uchwyć się wiary i mocno się jej trzymaj! Uchwyć się wiary i mocno się jej trzymaj! Dzień po dniu, nie troszcz się o jutro! Jeżeli będziesz się tego mocno trzymał, to wkrótce nadejdzie dzień, gdy spojrzysz wstecz i odkryjesz, że prowadzisz zwycięskie życie! Każdego dnia będzie ci łatwiej i bardziej naturalnie zwyciężać.

Nie ma powodu, by się poddawać

A co, jeżeli znowu nadejdzie zły dzień i upadniesz? Czy teraz wszystko jest stracone? Czy wszystko poszło na marne? Czy wróciłeś do życia w grzechu? Czy masz teraz powód, by się zniechęcić i poddać? NIE! Uwierz w przebaczenie grzechów! Nie leż ani jedną sekundę, ale od razu się podnieś! Uchwyć się ponownie wiary i trzymaj się jej! Bóg nie dał nam ducha zniechęcenia, więc nigdy nie musisz być w tym duchu! Użyj swojego upadku, jako powodu, by jeszcze bardziej znienawidzić grzech i lepiej się uzbroić na kolejny raz! Upadek dla kogoś, kto uczy się chodzić, jest całkiem naturalny.

Najważniejsze jest to, by nigdy się nie poddawać! To się powiedzie!

Ten artykuł został przetłumaczony z języka norweskiego i ukazał się po raz pierwszy pod tytułem „To się powiedzie!” w czasopiśmie Skjulte Skatter (Ukryte Skarby) w czerwcu/lipcu 2021 roku.
© Copyright Stiftelsen Skjulte Skatters Forlag | ActiveChristianity

Wersety Biblijne zaczerpnięte z Biblii Warszawskiej, chyba że zaznaczono inaczej. Copyright © Towarzystwo Biblijne w Polsce 1975. Wszelkie prawa zastrzeżone.