Duch Święty – moc napędowa!

Duch Święty – moc napędowa!

“Chrześcijanin, który nie został jeszcze napełniony Duchem Świętym, jest podobny do samochodu bez silnika.” Przeczytaj w poniższym artykule, co Svein Gilbu pisze na temat Zielonych Świąt i mocy napędowej Ducha Świętego.

2 min ·

"Chrześcijanin, który nie został jeszcze napełniony Duchem Świętym, jest podobny do samochodu bez silnika." Przeczytaj w poniższym artykule, co Svein Gilbu pisze na temat Zielonych Świąt i mocy napędowej Ducha Świętego.

W najbliższych dniach wielu chrześcijan na całym świecie będzie obchodziło Zielone Święta. Dlaczego obchodzimy Zielone Święta? Przywodzimy na pamięć dzień, w którym Duch Święty został zesłany na ziemię.

Po Wielkanocy uczniowie zgromadzili się w dużym domu, w Jerozolimie. Nagle usłyszeli wzmagający się szum z nieba i odgłosy wichury ogarnęły cały dom. Uczniowie zostali napełnieni Duchem Świętym i otrzymali wielką moc. Pomyśl tylko o Piotrze, który tak niedawno zaparł się Jezusa. Teraz odważnie występował na ulicach Jerozolimy i zwiastował o Jezusie. Przemawiał tak przekonywująco, że jednego dnia nawróciło się trzy tysiące ludzi. (Dz.Ap.2)

Tego dnia Piotr stał się zupełnie innym człowiekiem. Nagle stał się odważnym. Duch Święty stał się w nim jakby siłą napędową. Czytamy w Rzym. 8: 14 „Bo ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi.” Dobrą ilustracją będzie tutaj przykład samochodu, którego silnik napędza go nie tylko po równym terenie, ale również pod górę. Podobnie jest z Duchem Świętym. Można go przyrównać do mocnego silnika napędowego. Chrześcijanin, który nie został jeszcze napełniony Duchem Świętym, jest podobny do samochodu bez silnika. Trudno mu odważyć się, by wyznać imię Jezusa wobec innych ludzi. Brakuje mu mocy napędowej w życiu chrześcijańskim. Potrzebuje kogoś, kto by go popchał, bo inaczej nie ruszy z miejsca.

Jeżeli chcesz mieć mocny silnik w swoim wnętrzu, musisz być posłusznym napomnieniom Piotra. On powiedział, że Duch Święty jest dany tym, którzy są Bogu posłuszni. Dz. Ap. 5: 32. Jeśli chcesz żyć jak odważny chrześcijanin i mieć zwycięstwo nad grzechem, wypróbuj tej recepty: Bądź posłuszny znanym Ci wersetom Biblii. Wtedy zostaniesz napełniony Duchem Świętym. Chociaż napotkasz w swoim życiu góry, mocna siła napędowa przeprowadzi samochód przez sam szczyt i dalej. Będziesz ciągle parł do przodu i nic cię nie zatrzyma.

Wersety Biblijne zaczerpnięte z Biblii Warszawskiej, chyba że zaznaczono inaczej. Copyright © Towarzystwo Biblijne w Polsce 1975. Wszelkie prawa zastrzeżone.