Mój najlepszy przyjaciel!

Mój najlepszy przyjaciel!

Wszyscy ludzie potrzebują dobrych przyjaciół, a niektórzy nawet twierdzą, że jest to niezbędne do tego, by mieć się dobrze w życiu.

4 min ·

Wszyscy ludzie potrzebują dobrych przyjaciół, a niektórzy nawet twierdzą, że jest to niezbędne do tego, by mieć się dobrze w życiu. Dobry przyjaciel to ktoś, z kim można dzielić swoje myśli, uczucia, życzenia, nadzieję i wiarę. Można u niego szukać rady, pomocy i wsparcia w trudnej sytuacji – dobry przyjaciel to ktoś, kto zawsze jest przy mnie i mi pomoże, nawet wtedy, gdy inni zawodzą.

Mam takiego dobrego przyjaciela. To przyjaciel, który pomógł mi bardziej niż ktokolwiek inny byłby w stanie to zrobić. W pewnym okresie czasu znalazłem się w okolicznościach i w sytuacji bez wyjścia. Tak bardzo chciałem czynić to, co właściwe i dobre, ale nie byłem w stanie. Wszelkie wysiłki spełzły na niczym. Nic mi się nie udawało tak, jak sobie tego życzyłem. Taka sytuacja bardzo mnie obciążała i dręczyła. Tak bardzo chciałem czynić to, co właściwe!

Mój dobry przyjaciel, który widział, jak ja się z tym męczę, bardzo mi współczuł i zapragnął pomóc.

Mój dobry przyjaciel, który widział jak ja się z tym męczę, bardzo mi współczuł i zapragnął pomóc. Widział, że bardzo pragnę czynić to, co właściwe. Jednak tylko on wiedział, w jaki sposób może się to udać, więc pierwszy postanowił swoim postępowaniem pokazać mi, co trzeba robić. W ten sposób stał się dla mnie przykładem i wzorem do naśladowania.

Zazwyczaj, gdy chce się kogoś czegoś nauczyć, ten kto jest nauczycielem musi wyjaśnić temu, kogo uczy, o co właściwie chodzi. Czyni to dlatego, by uczeń zwrócił uwagę na błędy, które popełnia i mógł postępować właściwie oraz sprostać wyzwaniom. Dobry przyjaciel właśnie tak postępuje, bo miłuje swojego przyjaciela, pragnie mu pomóc i cieszy się z jego postępów!

Również mój najlepszy przyjaciel musiał mi powiedzieć wiele słów prawdy i oświetlić w moim życiu rzeczy, które nie były dobre i doskonałe. Dla mnie oczywiście nie było to zbyt przyjemne, ale skoro nie widziałem żadnej innej drogi wyjścia, a tak bardzo pragnąłem, by udało mi się to, co sobie postanowiłem – więc musiałem przyznać, że mój najlepszy przyjaciel ma rację. Często mnie zachęcał i cały czas odczuwałem, że bardzo mnie kocha. Przyznając się do tego, na co on wskazywał i równocześnie słuchając rad, które on mi dawał, okazało się, że jestem w stanie czynić i postępować tak, jak chciałem!

Postanowiłem, że zostaniemy najlepszymi przyjaciółmi do końca życia.

Nie trzeba chyba wyjaśniać, że to sprawiło, iż bardzo polubiłem mojego przyjaciela i byłem za niego bardzo wdzięczny, pomimo tych „nieprzyjemnych” prawd, które musiałem usłyszeć. Ba, tak bardzo go pokochałem, że postanowiłem, iż zostaniemy najlepszymi przyjaciółmi do końca życia i że zawsze będę słuchać rad, które on mi daje.

Przyjmuję pomoc i rady, z którymi przychodzi mój dobry przyjaciel. Każdego dnia daje mi rady i zsyła pomoc w moich codziennych okolicznościach. Tak jak wcześniej, zdarza się, że mówi mi prawdę i oświetla niewłaściwe strony mojego życia. Skoro jednak wiem, że czyni to po to, by mi pomóc, bym mógł postępować coraz lepiej, jestem teraz szybszy i bardziej gorliwy, by przyznać się, że on ma rację i żyć według tych rad, które on mi daje. To uczyniło moje życie bardziej interesującym, bogatszym i wartościowszym niż wcześniej.

Zastanawiasz się, kim jest mój najlepszy przyjaciel? Nazywa się Jezus Chrystus i On może być również twoim najlepszym przyjacielem. Może nauczyć cię, w jaki sposób tutaj na ziemi prowadzić dobre i szczęśliwe życie, byśmy kiedyś mogli być razem z Nim na całą wieczność. Jeżeli jesteś zmęczony i masz dosyć swojego starego życia, pragniesz być szczęśliwy i radosny każdego dnia, słuchaj Jego rad i przyjmij Jego pomoc! Sam mogę potwierdzić, że On pomógł mi dojść do szczęśliwego życia, w którym każdy dzień jest interesujący, bogaty i wartościowy! A najlepsze ze wszystkiego jest to, że mam fantastyczną przyszłość, na którą mogę się cieszyć. Gdy moje życie tutaj na ziemi się skończy, będę razem z moim najlepszym przyjacielem w wiecznej wspaniałości i radości!

Wersety Biblijne zaczerpnięte z Biblii Warszawskiej, chyba że zaznaczono inaczej. Copyright © Towarzystwo Biblijne w Polsce 1975. Wszelkie prawa zastrzeżone.