Otwórz zawartość

Przyjaciel w środku depresji

Przeżywałam okresy depresji, ale właśnie wtedy nauczyłam się poznawać Boga jako ojca i osobistego przyjaciela.

«Jeśliby oskarżało nas serce nasze, Bóg jest większy niż serce nasze i wie wszystko.» (1. Jana. 3,20)

Ten werset często był moją kotwicą ratunkową, gdy nie widziałam żadnej drogi wyjścia. Tak było przede wszystkim w okresach depresji z całkowitą ciemnością i dręczącą mnie obsesją. Ten czas chcę mieć już za sobą raz na zawsze. Ale właśnie wtedy nauczyłam się poznawać Boga jako ojca i osobistego przyjaciela. Przyjaciela, który zawsze jest przy mnie i który zawsze wie, jak się czuję. Bóg wiedział, jakie myśli mnie prześladują. Myśli, które ciężko było wypowiedzieć na głos, gdyż bałam się, że inni będą zszokowani, gdy je usłyszą – nawet ja sama.

«Bóg prowadził mnie bym przyjęła pomoc»

«Przewodnikowi chóru. Psalm Dawidowy. Panie, zbadałeś mnie i znasz. Ty wiesz, kiedy siedzę i kiedy wstaję. Rozumiesz myśl moją z daleka.» (Psalm. 139, 1-2)

On także ujął mnie za rękę, by wyprowadzić z ciemności – krok po kroku.

Pewność, że Bóg zna moje myśli, była dla mnie wielką ulgą i przez to odczuwałam wewnętrzny spokój. „Ogarniasz mnie z tyłu i z przodu…” (werset 5) Ten werset dał mi poczucie bezpieczeństwa i pewności. Odczuwałam to tak, jakby dobry przyjaciel/przyjaciółka mnie objęła. I tak też było. Uwierzyłam, że Bóg mnie przyjmie taką, jaką jestem. Ale nie tylko to – On także ujął mnie za rękę, by wyprowadzić z ciemności – krok po kroku.
Uczynił to w ten sposób, że zaczęłam szukać pomocy i otrzymałam ją ze strony dobrych przyjaciół, a także od lekarza, który dał mi lekarstwa. Dzięki Bożej pomocy zrozumiałam także, że muszę zupełnie zmienić moje myśli i nastawienie względem samej siebie. Bóg stworzył we mnie pragnienie, bym przejęła kontrolę nad własnym życiem i aktywnie przyczyniła się do poprawy zdrowia. Tak uczyniłby prawdziwy przyjaciel. Przyjaciel, który cieszy się, gdy się rozwijam, a nie użalam ciągle nad sobą „wylizując swoje rany”.

Przyjaciel, który nigdy więcej mnie nie opuści

Więc dla mnie jest to jednak „szczęśliwe zakończenie” …

Ta opowieść, to nie typowy „happy end”. Depresje nie opuściły mnie na zawsze. Ciągle muszę przyjmować leki i prawdopodobnie będę je także brać w następnych latach. Co trzy miesiące muszę udawać się na kontrolę do lekarza psychiatry. Od czasu do czasu „mam dołki”. Ale zdobyłam Przyjaciela, który nigdy więcej mnie nie opuści. Bóg – mój Przyjaciel, którego o każdej porze mogę prosić o pomoc i radę, pomógł mi znaleźć innych drogocennych przyjaciół, na których w 100 % mogę polegać. Ze serca życzę każdemu, by odnalazł takiego Przyjaciela.
Więc dla mnie jest to jednak „szczęśliwe zakończenie” …

Zasady wiary

Poniższe tematy mają na celu w jasny i prosty sposób przedstawić istotę i zasady ewangelii chrześcijańskiej. Każda część opisuje kluczowe kwestie danego tematu, jak również często zadawane pytania oraz linki do artykułów o podobnej tematyce. Poświęć chwilę, by zgłębić zawartość tych stron. Przeczytaj również świadectwa ludzi, którzy mogą poświadczyć, że ta ewangelia naprawdę działa. Jest to praktyczne, aktywne i czynne chrześcijaństwo, które można zastosować w każdej sytuacji życia!

Pobierz darmową e-książkę

Chrystus objawiony w ciele

Ze względu na nas Jezus niósł grzech w swoim ciele, by wszelki grzech został w Nim potępiony. On chciał to uczynić i uczynił! Nie jesteśmy w stanie zmierzyć ogromu znaczenia tego dzieła, którego On dokonał. Przeczytaj tutaj więcej o tym, jakie znaczenie ma to dla wszystkich tych, którzy rzeczywiście wierzą w Chrystusa Jezusa, jako Syna Bożego i Syna Człowieczego.

Obserwuj nas