Słownik „złego”
Diabeł jest kłamcą i zwodzicielem — również jeśli chodzi o Słowo Boże. W jaki sposób czytasz Biblię? Czy potrafisz dostrzec, co tam naprawdę jest napisane i wierzysz w to?
Ten słownik jest pilnie i skrupulatnie używany przez „wierzących”, którzy nawet nie są świadomi tego, co robią.
Wszelkie potężne i wspaniałe słowa życia, które dotyczą naszego życia — dla ogromnej większości „wierzących” są napisane w obcym, nieznanym języku
Z tego powodu musimy mieć właściwy i wiarygodny słownik (encyklopedię), gdyż szatan z wielką chęcią podsuwa nam swój własny, zwodniczy słownik. Oczywiście nie jest on wydany w formie książki, którą ludzie mogą wziąć do ręki, lecz jest on w ich zmyśle i myślach. Używa się go tak prosto i łatwo, że prawie automatycznie.
Na przykład ludzie czytają w Biblii słowo „wszelkie” lub „wszystko”, ale dla nich oznacza to „trochę” czy „odrobinę”. Albo czytają „Dzisiaj, jeśli głos Jego słyszycie” — a dla nich „dzisiaj” oznacza „innego dnia, kiedy będzie to dla nich bardziej dogodne”. Pismo Święte napomina nas wielokrotnie, aby wykonywać wszelkiego rodzaju dobre uczynki. W tym wypadku dla wielu ludzi słowo „wykonywać” oznacza, że Jezus już je dla nich i za nich wykonał; więc ta część jest w porządku. Innymi słowy, nie muszą już niczego robić.
Poza tym, słownik „złego” mówi nam, iż jest napisane: „… nic uczynić nie możecie”. Oczywiście, jest to całkowicie fałszywe wyjaśnienie i tego można się spodziewać po takim słowniku! Przecież wyraźnie jest napisane: „Beze mnie nic uczynić nie możecie”. Innymi słowy, wszyscy, którzy myślą, że nie muszą, lub nie potrafią wykonywać tego, do czego napomina nas Biblia, są po prostu bez Niego!
Kiedy ludzie czytają o tym, by trwać w Chrystusie, od razu myślą, że jest to dla nich niemożliwe, więc zapewne musi oznaczać, iż powinni przyjść „do” Niego. Dla nich „w Nim” oznacza „do Niego”.
Gdy mówią, że „dużo” czytają w Piśmie, dla nich oznacza to „odrobinę więcej niż to, co czytali do tej pory”. Dlatego muszą być ostrożni, by nie czytać „za dużo”.
Biblia mówi z doskonałą wyrazistością, że jesteśmy powołani, by zwyciężać, by zawsze być zwycięzcami — być więcej, niż zwycięzcami, zwyciężać tak, jak Jezus zwyciężył. Niestety, dla wielu jest to całkowicie obcy język. W związku z tym muszą to sprawdzić w słowniku — tym, którego używają „wierzący” — by dowiedzieć się, co oznacza słowo „zwyciężać”. Wtedy odkrywają, że „zwyciężać” oznacza zwyciężać, ale oczywiście musi to również oznaczać „porażkę”. Porażka staje się zatem jedynym poprawnym znaczeniem słowa „zwyciężać”. Każdy rozsądny człowiek powinien to zrozumieć!
„Zawsze” – według tego samego autorytatywnego słownika — oznacza „nigdy”. „Więcej” tym samym sposobem tłumaczone jest jako „dużo mniej”. Właśnie w taki sposób wielu ludzi czyta Biblię – podobnie, jak to czyni diabeł.
We wstępie tego nieedytowanego słownika, który ma wiele wydań, jego autor mówi, że wprawdzie jest możliwe dla ludzi, by żyć tak, jak napomina nas Biblia, ale nigdy nie jest to możliwe dla danej, zainteresowanej osoby w konkretnym przypadku. I absolutnie nie jest to możliwe dla ciebie. Każdy z nas słyszał to niezliczoną ilość razy, więc musi to być prawda! Czytamy to w słowniku znanego autora, więc to musi być prawdą. Powinniśmy zatem zadowolić się ciągłym popełnianiem grzechu, bo przecież otrzymujemy za to przebaczenie!
Właśnie w ten sposób wypaczona jest prawda według słownika tego, który jest „zły”.
Ten artykuł został przetłumaczony z języka norweskiego i po raz pierwszy opublikowany w czasopiśmie BCC Ukryte Skarby (Skjulte Skatter) w maju 1990 roku. © Stiftelsen Skjulte Skatters Forlag | ActiveChristianity
Wersety Biblijne zaczerpnięte z Biblii Warszawskiej, chyba że zaznaczono inaczej. Copyright © Towarzystwo Biblijne w Polsce 1975. Wszelkie prawa zastrzeżone.