Czego Bóg oczekuje ode mnie?

Czego Bóg oczekuje ode mnie?

To rzeczywiście jest bardzo proste. Z Bogiem wszystko jest łatwe i proste, bez konieczności owijania w bawełnę.

Uczniowie Chrystusa charakteryzują się prostotą, prawością i uczciwością. W Chrystusie nie ma żadnej nieuczciwości, podstępu, zakłamania, czy przebiegłości. Wszystko jest łatwe i proste, bez konieczności owijania w bawełnę. Ludzie, którzy wchodzą w Jego ślady i są Jego uczniami, są przygotowywani do tego samego.

Czego Pan żąda od ciebie?

Jest to bardzo proste – w Księdze Micheasza jest wyraźnie o tym napisane. „Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem.” (Księga Micheasza 6,8) Ci, którzy przyjmą te słowa do serca, staną się takimi prostymi sługami Pana. A jeśli takimi nie jesteśmy, możemy nad tym pracować, by takimi się stać! Prawdziwa Boża miłość wobec innych zmusza nas, by wziąć ten werset do serca. Wtedy nie będzie prób oszukiwania, polityki, forsowania czegoś, nieuczciwości, manipulacji, czy szukania swego. Nie, wtedy będzie jedynie sprawiedliwość, miłosierdzie i pokora. A te cnoty pociągają za sobą prostotę, uczciwość, szczerość i prawość.

Ten werset pokazuje nam, czego Bóg żąda od nas. Poza tym nie wymaga niczego więcej – i to jest oczywiste. Jednak ten werset zawiera wiele. Bożym pragnieniem jest, by Jego dzieci były takie, jak On sam; by miały taki sam zmysł, te same myśli i to samo życie, a także ten sam Boży smutek nad niesprawiedliwością w ludzkich sercach. Pragnie również, by okazywały taką samą szczerość i prostotę wobec siebie nawzajem, jak i wobec innych.

Na przykład muszę być szczery wobec samego siebie i przyznać się do tego, co niewłaściwe – być może kłamię dla własnego zysku lub okazuję niechęć i pełne narzekania nastawienie. To wszystko musi zostać przezwyciężone przez moc Ducha Świętego, aby coś nowego i wiecznego mogło zostać zrodzone w nas. To jest Bożym pragnieniem; Tego od nas żąda. To jest sprawiedliwe, właściwe i pokorne.

Postępować sprawiedliwie

Sprawiedliwe postępowanie jest istotną sprawą. W Przypowieściach Salomona 12,3 jest napisane: „Przez niegodziwość nie stanie człowiek na mocnym gruncie, lecz korzeń sprawiedliwych nie poruszy się.” Niektórzy ludzie próbują iść naprzód i coś osiągnąć za pomocą gniewu i kłamstwa. Jednak tutaj jest napisane, że to jest niemożliwe! Korzeń sprawiedliwych nie może być poruszony. Jeśli wierzymy tym słowom i walczymy o to, by być sprawiedliwi, wkraczamy w bogate życie. Otrzymamy służbę sprawiedliwości a wtedy nasze korzenie będą utwierdzone i nie poruszą się w sztormach życia.

Jezus mówił o dwóch domach – jeden został zbudowany na piasku, a drugi na skale. Dom zbudowany na skale nie zachwiał się, kiedy burza, deszcz i wiatr uderzał w niego. Każdy człowiek doświadcza sztormów i burz w swoim życiu, zarówno ludzie sprawiedliwi, jak i bezbożni. Jednak dom sprawiedliwych stoi na skale i jest zbudowany na sprawiedliwości – stoi więc mocno i  nie poruszy się.

Czego zatem Pan żąda od ciebie? Byś na wszystkich swoich drogach wybierał sprawiedliwość oraz dobro! Jeśli próbujesz w bezbożny sposób zdobyć coś dla siebie, to nigdy się nie opłaca. Nie ma w tym żadnego błogosławieństwa. Możesz przeczytać Przypowieści Salomona, rozdziały 10-12, na temat sprawiedliwości – o tym, jaką wspaniałość ona przynosi. Mamy niewiarygodne obietnice względem naszego życia, jeśli prowadzimy sprawiedliwe, dobre, prawe, miłosierne i pokorne życie. Uwierz w to, a naprawdę doświadczysz, że Pan jest dobry.

Wersety Biblijne zaczerpnięte z Biblii Warszawskiej, chyba że zaznaczono inaczej. Copyright © Towarzystwo Biblijne w Polsce 1975. Wszelkie prawa zastrzeżone.