Otwórz zawartość

Właściwy moment

Gdy walczysz przeciwko grzechowi, który chce się objawić w tobie, ważne jest, by już odpowiednio wcześniej (na zapas), być przygotowanym do walki. Ale kiedy jest ten właściwy moment?

Gdy walczysz przeciwko grzechowi, który chce się objawić w tobie, ważne jest, by już wcześniej (na zapas), być przygotowanym do walki. Ale kiedy jest ten właściwy moment? Brat Elias Aslaksen napisał o tym w artykule, w którym pisze o radykalnej mocy działania.

W tym momencie, gdy jest się kuszonym. Wtedy trzeba zacząć działać. Jeżeli już wcześniej nie powziąłem stanowczego postanowienia, wtedy łatwo się poddać i upaść w pokuszeniu. Kusicielem jest sam szatan, a jego nie musimy słuchać dłużej niż przez kilka sekund i od razu możemy przejść do ataku, stawić mu radykalny sprzeciw, odpalić wszystkie pociski, wykorzystać wszelką amunicję, którą nagromadziliśmy na zapas. Mamy zbroić się w czasie pokoju tak, aby wszystko było przygotowane odpowiednio wcześniej (na zapas). W przeciwnym razie będziemy zaskoczeni i przezwyciężeni..

Kusicielem jest sam szatan a jego nie musimy słuchać dłużej niż przez kilka sekund i od razu możemy przejść do ataku.

Jeżeli nie robi się wszystkiego, by zwyciężyć, to zasługuje się na upadek. Jezus mówi w Ewangelii Mateusza 5,29-30 „Jeśli tedy prawe oko twoje gorszy cię, wyłup je i odrzuć od siebie”. Widzimy tutaj niezwykle wyraźnie, że powinniśmy uczynić wszystko, co w naszej mocy, aby nie zgrzeszyć!  To, czym przede wszystkim mamy się uzbroić, jest Słowo Boże! Uzbrójmy się wszelkim Słowem życia tak, byśmy zostali napełnieni tym Słowem i aby ono w nas pozostało. My w Słowie a Słowo w nas!

Większość wierzących jest po prostu zbyt głucha, zbyt leniwa i zbyt ociężała i o wiele za mało zainteresowana tym, by być gruntownie zbawiona od wszelkiego rodzaju grzechu we wszystkich dziedzinach! Według słów Jezusa, oni nie są tego warci! W Ewangelii Mateusza 10,37-38 jest napisane trzy razy pod rząd: „…nie jest mnie godzien!”. Tylko osoby oddane całym sercem, wrzące, żywo zainteresowane i pracowite wejdą do Królestwa Bożego. Oby w tych dniach wielu obudziło się do radykalnego nawrócenia i radykalnego wysiłku!

Artykuł opublikowany w miesięczniku zborowym „Ukryte Skarby”, w kwietniu 1977
© Copyright Stiftelsen Skjulte Skatters Forlag

Zasady wiary

Poniższe tematy mają na celu w jasny i prosty sposób przedstawić istotę i zasady ewangelii chrześcijańskiej. Każda część opisuje kluczowe kwestie danego tematu, jak również często zadawane pytania oraz linki do artykułów o podobnej tematyce. Poświęć chwilę, by zgłębić zawartość tych stron. Przeczytaj również świadectwa ludzi, którzy mogą poświadczyć, że ta ewangelia naprawdę działa. Jest to praktyczne, aktywne i czynne chrześcijaństwo, które można zastosować w każdej sytuacji życia!

Pobierz darmową e-książkę

Chrystus objawiony w ciele

Ze względu na nas Jezus niósł grzech w swoim ciele, by wszelki grzech został w Nim potępiony. On chciał to uczynić i uczynił! Nie jesteśmy w stanie zmierzyć ogromu znaczenia tego dzieła, którego On dokonał. Przeczytaj tutaj więcej o tym, jakie znaczenie ma to dla wszystkich tych, którzy rzeczywiście wierzą w Chrystusa Jezusa, jako Syna Bożego i Syna Człowieczego.

Obserwuj nas